Apple AirPods

W sprzedaży niedawno pojawiły się słuchawki bezprzewodowe Apple airpods drugiej generacji. Model ten na tle konkurencji wyróżnia się zastosowaniem licznych nowoczesnych technologii, jak również długim czasem działania po naładowaniu. Jakie są zalety i wady słuchawek Apple airpods? 

Słuchawki Apple airpods – zalety

Apple airpods są słuchawkami bezprzewodowymi, jakich nie było jak dotąd na rynku. Ich producent pozbył się całkowicie wszystkich przewodów. Obie słuchawki działają niezależnie od siebie, co stanowi gwarancję komfortu. W czasie uprawiania sportu nie trzeba się obawiać o podskakujące kable. 

Wbudowany w nie mikrofon umożliwia prowadzenie rozmowy. Ciekawostkę stanowi fakt, iż Apple airpods mogą pełnić funkcję słuchawki Bluetooth. Zostawiając jedną z nich w etui, druga rozpocznie samodzielną pracę. Dzięki temu można prowadzić swobodną rozmowę, prowadząc samochód bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. 

Słuchawki te zostały również wyposażone w pojemną baterię, która zapewnia 5 godzin pracy. To jednakże jeszcze nie wszystko. Znajdujące się w zestawie etui umożliwia doładowanie oraz wydłużenie czasu pracy do 24 godzin słuchania utworów, oraz 18 godzin rozmowy. Wystarczające będzie 15 minut trybu ładowania, żeby zapewnić sobie trzy godziny słuchania muzyki. To bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się bardzo dobrze podczas podróży, gdzie mamy ograniczony dostęp do gniazdka. W codziennym użytkowaniu tych słuchawek pomagają również liczne udogodnienia. Parowanie ich z urządzeniami elektronicznymi jest niemalże błyskawiczne. Kiedy słuchawki wykryją, iż znalazły się w uszach użytkownika, to uruchomią się automatycznie. Pomocna będzie też głosowa asystentka, która sprawdzi dla nas aktualną pogodę, czy też odtworzy nasz ulubiony utwór muzyczny. 

Ostatnią z zalet słuchawek airpods, jest niewątpliwie ich wzornictwo. Marka postawiła tutaj na minimalizm i prostotę, co okazało się idealnym posunięciem. Pierwsza z generacji opisywanego modelu została kupiona przez wiele milionów osób na świecie. Pojedyncza słuchawka ma wagę zaledwie czterech gramów, etui zaś waży tylko 38 gramów. Przechowując ten zestaw w kieszeni, nawet nie poczujemy, iż się tam znajduje. Osoby lubiące nowoczesną technologię z pewnością docenią ten sprzęt za jego oryginalny wygląd. 

apple airpods

Apple airpods – wady 

Słuchawki Apple airpods stworzono do współpracy z urządzeniami, które działają w oparciu o system tvOS, WatchOS, macOS i iOS. Oznacza to, iż osoby niemające urządzeń od tego producenta nie będą mogły używać jego słuchawek. Jest to akcesorium zarezerwowane dla posiadaczy iPhone’ów lub komputerów Mac. 

Dla prawdziwego melomana brak wyraźnych basów może być postrzegany jako wada tego urządzenia. Jakość dźwięku w Apple airpods jest całkiem dobra, niemniej wymagający użytkownik może odczuwać niedosyt. W takiej sytuacji można się rozejrzeć za innymi modelami słuchawek z logo nadgryzionego jabłka, które potrafią zapewnić znacznie lepsze wrażenia podczas słuchania.