Kalendarze to świetny pomysł na upominek: od firmy dla klienta, od firmy dla dostawcy, pracowników i nie tylko. Jest to jeden z tych gadżetów, których chętnie używamy. Raczej nie ląduje on w kącie jak dwudziesta z rzędu smycz czy tani, plastikowy długopis. Kalendarz to coś, czego potrzebują wszyscy, a zarazem świetna przestrzeń reklamowa – dlatego warto zlecić ich druk i zainwestować w tę tanią, ale skuteczną formę promocji. 

Jakie kalendarze cieszą się największą popularnością?

Kalendarze firmowe https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/kalendarze/ często występują w postaci dużych plakatów na ścianę, plansz z trzema miesiącami do wglądu, mniejszych kalendarzy biurkowych z podstawką, a także w formie książkowej. Zainteresowanie klientów kieruje się w ostatnich czasach głównie na tę ostatnią propozycję.

Kalendarze książkowe, z ładną, twardą okładką prezentują się elegancko i są na tyle trwałe, że spokojnie wytrzymują cały, pracowity rok. Jeśli w dodatku dobierzemy stonowane, uniwersalne kolory okładek, jak np. czerń, granat, bordo, możemy być pewni, że znajdziemy na nie wielu chętnych. Uniwersalna zasada jest taka – jak najmniej przestrzeni na reklamę.

Jeśli logo będzie ładnie wkomponowane w całość, kalendarz z większym prawdopodobieństwem wyląduje na ścianie lub trafi do torebki czy teczki. Nikt nie chce już nosić gadżetów, które nachalnie krzyczą 'jestem za darmo’

Druk kalendarzy – gdzie zlecić? 

Na rynku istnieją drukarnie i firmy poligraficzne, które specjalizują się w druku kalendarzy. Warto zlecić swoje zamówienie właśnie tam, ponieważ w takich miejscach z reguły możemy skorzystać z gotowych szablonów, z różnymi wersjami okładek, dodając tylko swoje logo i ewentualnie zdjęcia, jakimi chcemy ozdobić kalendarz.

To znacznie ułatwia utworzenie zlecenia. Zwykle już po kilku dniach (w przypadku zamówień na większą skalę czas może się nieco wydłużyć) będziemy mogli się cieszyć pulą nowych kalendarzy.