Chociaż większość z nas jest przyzwyczajona dla klasycznych prostokątnych pieczątek, to współcześnie producenci mogą zaoferować znacznie większą ilość kształtów. Wszystko to, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów. Jakie są dostępne pieczątki? Jak kształt stempla wybrać? Odpowiedź na te i inne pytania, które pomogą w wyborze odpowiedniej pieczątki poniżej https://www.doktortusz.pl/pieczatki.

Pieczątki nie tylko kwadratowe?

Każda działalność posiada swoją specyfikę. Chociaż w większości przypadków klasyczna, znana wszystkim prostokątna pieczątka jest wystarczająca, to zdarzają się sytuacje, w których prostokątny stempel jest wysoce niepraktyczny. Aktualnie producenci oferują:

  • klasyczne pieczątki prostokątne,
  • stemple podłużne,
  • stemple kwadratowe.

Stemple w kształcie zwykłego prostokąta charakteryzują się różnymi rozmiarami. Online lub w punkcie stacjonarnym zamówić możemy zarówno stemple małe, średnie, jak i duże. Z kolei modele podłużne odznaczają się niedużą wysokością i dużą szerokością.

W zależności od producenta, modelu i naszych indywidualnych preferencji stosunek wysokości do szerokości może wynosić nawet 2 do 7. Oznacza to, że pieczątka będzie 7 razy szersza. W przypadku pieczątek kwadratowych również mamy do wyboru wiele rozmiarów.

Zastosowanie pieczątek

To, na jaki rodzaj pieczątki powinniśmy się zdecydować będzie uzależnione przede wszystkim od naszych indywidualnych oczekiwań i specyfiki naszej działalności. Jeżeli na pieczątce chcemy zawrzeć ciąg długich wyrazów, lub dużą ilość liczb powinniśmy wybrać pieczątkę podłużą, Sprawdzi się ona do zawarcia:

  • długiej nazwy firmy,
  • długiego adresu przedsiębiorstwa,
  • nr konta bankowego a także NIP i REGON.

Pieczątka kwadratowa sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy chcemy zawrzeć dużą ilość tekstu w wielu równoległych liniach. Niektóre modele umożliwiają zawarcie nawet 10 linii tekstu. Dzięki temu tego rodzaju pieczątka sprawdzi się doskonale, jeżeli na adresie chcemy zawrzeć m.in. długi adres firmy wraz z dodatkowym adresem przykładowo określonej filii.