wielofunkcyjna kopiarka

Drukarka, skaner, faks czy kserokopiarka są urządzeniami bez których praktycznie nie można prowadzić przedsiębiorstwa. W biurze w każdej chwili może zajść konieczność wydrukowania jakiegoś dokumentu czy przesłania go faksem do kontrahenta. Co jednak zrobić w sytuacji gdy powierzchnia lokalu jest bardzo mała, lub gdy po prostu liczy się ładny wygląd powierzchni biurowej, a nie biurka zagracone kilkoma urządzeniami w taki sposób, że ledwo widać zza nich klienta. Rozwiązaniem problemów może być urządzenie będące hybrydą wszystkich wcześniej wymienionych.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe i atramentowe

Urządzenia wielofunkcyjne – https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-laserowe-c-537.html nazywane brzydko kombajnami są świetnym rozwiązaniem do różnych powierzani biurowych jak i do użytku domowego. Idealnie pasują do autoryzowanych salonów sprzedaży operatorów komórkowych, salonów samochodowych czy wszelkiej administracji firmowej. Pozwalają one nie tylko oszczędzić miejsce, ale także sprawnie nauczyć się obsługi jednego urządzenia zamiast zaprzątać sobie głowę uczeniem się kilku różnych maszyn biurowych.
Urządzenia wielofunkcyjne mogę występować w różnych formach dostosowanych do miejsc w jakich będą użytkowane. W warunkach domowych rozważyć można zakup prostszego kombajnu w wersji atramentowej i z okrojoną funkcjonalnością, ale za to umożliwiającą wydruk w kolorze czy nawet wydruk fotograficzny.

W biurach zdecydowanie lepsze będą laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Koszt wydruku z takiego urządzenia jest zdecydowanie tańszy niż z urządzeń wyposażonych w głowice atramentowe. Do pracy też nie koniecznie potrzebna jest inwestycją w maszynę, która drukuje na kolorowo, a za to oferuje szybsze wydruki czarno-białe.

Możliwości laserowych urządzeń wielofunkcyjnych

Urządzenia wielofunkcyjne potrafią w znacznym stopniu ułatwić pracę. Bardziej zaawansowane modele posiadają często możliwość dodania kilku komputerów w biurze i bezpośredni przesył skanowanych dokumentów na wybrane z nich. Niektóre umożliwiają nawet bezpośrednie wysłanie maila z załącznikiem prosto z urządzenia, bez konieczności logowania się do komputera.

Wielofunkcyjne urządzenie laserowe – Kupno czy wynajem?

Przedsiębiorcy nie muszą kupować biurowych urządzeń wielofunkcyjnych ponieważ istnieje możliwość ich wynajęcia. Aby skorzystać z takiej usługi należy skontaktować się z lokalnym przedstawiłem firmy świadczącej tego rodzaju usługi. Są różne formy kontraktowania najmu urządzeń biurowych – niektóre instytucje pobierają zryczałtowaną opłatę miesięczna, inne z kolei liczą koszty od wydrukowanych stron. Usługa wynajmu laserowych urządzeń wielofunkcyjnych do powierzchni biurowych jest wygodna ponieważ często w jej skład wchodzi kompletny serwis maszyn wraz z wymianą tonerów, co pozwala na kompletnie bezobsługowe użytkowanie sprzętu.