iPhone 14 pro max – nowe cechy i funkcje od Apple

Kategorie Urządzenia dla firm
iphone 14 pro max

We wrześniu odbyła się prezentacja nowego produktu marki Apple. I o ile seria iphone 14 pro max wygląda dość standardowo, to wersja Pro zawiera kilka ciekawych funkcji. IPhone 14 Pro posiada również szereg przemyślanych zabezpieczeń.

Zalety kamery iPhone 14 pro max

Najnowszy model posiada szereg istotnych ulepszeń, w tym pierwszą w historii modernizację aparatu Ultra Wide:

  • Nowy aparat 12MP Ultra Wide z pikselami 1,4µm, który zapewnia ostrzejsze obrazy z większą ilością szczegółów, poprawiając i tak już potężne możliwości makro.
  • Ulepszony aparat fotograficzny z teleobiektywem z 3-krotnym zoomem optycznym.
  • Nowy przedni aparat TrueDepth z przysłoną ƒ/1.9, który zapewnia lepszą wydajność przy słabym oświetleniu podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów. Po raz pierwszy zastosowano autofokus, dzięki czemu aparat może jeszcze szybciej ustawiać ostrość w słabym świetle i wykonywać zdjęcia grupowe z dużej odległości.
  • Całkowicie przeprojektowana jest nowa adaptacyjna lampa błyskowa True Tone z matrycą dziewięciu diod LED, które zmieniają wzór w zależności od wybranej ogniskowej.
  • Potężne korzyści, takie jak tryb nocny, Smart HDR 4, tryb portretowy z oświetleniem portretowym, fotografia portretowa w trybie nocnym, style fotograficzne do personalizacji i Apple ProRAW.

Inteligentne funkcje w iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro zawiera również szereg sprytnych funkcji bezpieczeństwa. Na przykład funkcja Crash Detection może rozpoznać poważny wypadek samochodowy i automatycznie wybrać numer alarmowy oraz wysłać wiadomość do kontaktów w nagłych wypadkach.

Emergency SOS przez satelitę pozwala na wymianę wiadomości ze służbami ratunkowymi, gdy jesteś poza zasięgiem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Co ciekawe, wszystkie modele iPhone 14 Pro sprzedawane w USA nie będą miały fizycznej karty SIM; polegając całkowicie na technologii eSIM.

Więcej o nowych funkcjach iPhone 14 pro max możesz dowiedzieć się tutaj

iPhone 14 pro max Dynamic Island

Dynamic Island w iPhone 14 pro max to aktualizacja konstrukcji ekranu, w której pojawia się „interaktywne wycięcie”. Zmienia rozmiar i kształt, aby wyświetlać powiadomienia i istotne informacje o aktywności w tle i bieżących działaniach. Według projektu Apple, Dynamic Island zamienia pusty obszar w małe centrum powiadomień z dostosowywanymi animacjami dla wszystkiego, co użytkownik robi na telefonie, czy to ładowanie, dzwonienie do Ubera, wykonywanie połączeń czy słuchanie muzyki.

Co więcej, jeśli w tle odbywają się dwie akcje, dynamiczna wyspa iPhone’a 14 Pro podzieli się na dwie, aby wyświetlić informacje dla obu. Dynamic Island może również wyświetlać okładki albumów w aplikacji Muzyka, elementy sterujące FaceTime, określone działania w tle i inne. Nowa funkcja Live Activities nadchodząca w iOS 16 będzie również integrować się z Dynamic Island – co oznacza, że będziesz mógł zobaczyć powiadomienia bezpośrednio na nowym obszarze ekranu.

Wyświetlacz i moc nowego iPhone’a

W iPhone 14 Pro i Pro Max zastosowano jaśniejsze wyświetlacze oraz funkcję „Always on Display”, która pozwala użytkownikom widzieć ważne informacje i elementy sterujące bez odwracania uwagi od aktualnie używanej aplikacji. Apple ulepszyło system aparatu: główny obiektyw ma teraz rozdzielczość 48 megapikseli, a zdjęcia łączą cztery piksele w jeden duży piksel.