Co wyróżnia iPhone 13 Pro?

Kategorie Urządzenia dla firm
iPhone 13 Pro

Niezwykle znana i uwielbiana przez wielu użytkowników marka Apple nie zwalnia tempa. Po niedawnej premierze iPhone 13, wielu oczekiwało na wypuszczenie do sprzedaży kolejnego odpowiednika kultowej serii iPhonów 13, którym był iPhone 13 Pro. Bez wątpienia jest to urządzenie nie tylko najwyższej jakości, ale również może zaoferować użytkownikom ogromną funkcjonalność. Śmiało można powiedzieć, że iPhone 13 Pro, to milowy krok na przód, który pozwolił firmie Apple pozostawić konkurencję daleko w tyle. Co więc wyróżnia iPhone 13 Pro na tle innych smartfonów?

Co nowego w smartfonie iPhone 13 Pro?

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto dowiedzieć się co nowego pojawiło się w kultowym smartfonie iPhone 13 Pro, warto zwrócić uwagę na ekran. Jest on bowiem wyposażony technologię OLED i dysponuje rozmiarem 6,7 cala. Na pierwszy rzut oka może to nie robić wrażenia, gdyż poprzednie serie iPhonów 13 również były w taką technologię wyposażone. Niemniej jednak to co wyróżnia iPhone 13 Pro to zastosowanie w nim technologii odświeżania ekranu o częstotliwości 120 Hz Pro Motion. Co to oznacza w praktyce? Otóż technologia ta będzie automatycznie dostosowywała nawet dynamiczny obraz, do różnorodnych warunków, a także do potrzeb samego użytkownika. Kolejno na uwagę zasługuje serce całego smartfona, czyli procesor Apple A15 Bionic, który został wykonany w technologii 5 nanometrów. Procesor ten został wyposażony w 6 rdzeni, z których dwa z nich nastawione są na maksymalną wydajność, zaś dwa kolejne skoncentrowane są przede wszystkim na oszczędzaniu energii.

Dodatkowo iPhone 13 Pro został przygotowany dla użytkowników w dwóch wariantach pamięci. Wersja podstawowa będzie dawała możliwość przechowywania danych do pojemności 128 GB, zaś dla najbardziej wymagających przygotowano wersję z pamięcią 1 TB. Finalnie smartfon ten wyróżnia się niezwykle wydajnym akumulatorem, który ma działać nawet 2,5 godziny dłużej na jednym ładowaniu niż iPhone 13. Trzeba przyznać więc, że brzmi to obiecująco dla każdego wielbiciela firmy Apple.

Innowacyjny system kamer

To co z pewnością zasługuje na uwagę w przypadku nowego iPhone 13 Pro to innowacyjny i nowoczesny system kamer, dzięki któremu można wznieść mobilną fotografię na jeszcze wyższy poziom. Główna kamera smartfona umożliwi wykonywanie zwykle wyraźnych i ostrych zdjęć, nawet w przypadku, kiedy robione są one w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Co więcej teleobiektyw zapewnia użytkownikom 3-krotny zoom. iPhone 13 Pro dysponuje również trybem nocnym, który został zastosowany we wszystkich trzech obiektywach. Warto również wspomnieć o innowacyjnym trybie makro, dzięki któremu możliwe będzie wykonywanie wysokiej jakości fotografii nawet z odległości kilku centymetrów. To jeszcze nie wszystko, czym postanowił zaskoczyć nas nowy iPhone 13 Pro (więcej szczegółów tutaj). Otóż wiele ulepszeń i innowacji zostało również wprowadzone w sferę nagrywania filmów. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja cinematic focus, a także możliwość zarejestrowania materiałów w jakości 4K w formacie ProRes.