Rodzaje koszulek na dokumenty

Kategorie akcesoria
koszulki na dokumenty

Koszulki  do segregatora to akcesoria, które przydadzą się w każdym domu i biurze. Jakie funkcje pełnią? Jakie rodzaje koszulek na dokumenty można spotkać na rynku? Czym się cechują?

Koszulki biurowe

Koszulki biurowe są dodatkiem uniwersalnym, jaki pełni różne funkcje w firmie. Zazwyczaj są wykorzystywane do przechowywania ważnej dokumentacji, prac, czy rysunków dziecka. Koszulkę bez problemu można wpiąć z zawartością do segregatora. To pozwala uporządkować ważne papiery według własnych zasad oraz zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Dokumentacja pozostanie nienaruszona, czyta i niepognieciona. 

Jak wybrać koszulki na dokumenty?

Podczas doboru koszulek do segregatora zwróćmy uwagę na format. Najczęściej wybierane są koszulki A4, przy czym na rynku znajdziemy też inne formaty:

  • A2,
  • A3,
  • A5.

Koszulki biurowe posiadają specjalną listwę, za pomocą której wepniemy dokument do segregatora na lewym boku. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj folii, z jakiej wykonana te akcesoria. Dobrym pomysłem jest zakup matowych koszulek, które cieszą się sporym uznaniem. Plusem jest niska cena i zachowanie odporności na zabrudzenia. Innym rozwiązaniem są krystaliczne koszulki, które są przezroczyste i błyszczące. Zapłacimy za nie trochę więcej, jednak cechują się większą sztywnością. Nie zapominajmy o dobraniu odpowiedniej grubości i stopnia sztywności folii. 

Okazuje się, że producenci oferują zarówno bezbarwne koszulki biurowe, jak i kolorowe. Różnią się one między sobą stopniem przejrzystości. Największą popularnością na biurfan.pl bez wątpienia cieszą się przezroczyste koszulki na dokumenty do segregatora.