Wybieramy najlepsze obwoluty

Kategorie akcesoria
obwoluta, obwoluty

W trakcie wybierania obwoluty warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor ramki, czy też format, ale także jakość. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, z jakiego materiału została wykonana dana obwoluta. Uznawanymi za najbardziej wytrzymałe materiały są folia PCV oraz PP. Dzięki takiemu materiałowi obwoluta może być nie tylko wytrzymała, ale także trwała przez długi okres czasu.

Sztywność obwoluty

Materiał, z którego została wykonana obwoluta to jednak nie wszystko. Istotną kwestią jest także jej sztywność oraz pojemność. Jeśli poszukujemy obwoluty o mocnej, silnej okładce warto zdecydować się na wersję o grubości około 200 mikronów. Nieco bardziej elastyczne są warianty o grubości 100-150 mikronów, natomiast największą miękkością charakteryzują się modele o grubości 20-80 mikronów. Warto jednak pamiętać, iż im grubsza obwoluta, tym lepsza ochrona zawartości. Jeżeli więc chcemy chronić ważne dokumenty, to warto zdecydować się na grubszą obwolutę zapewniającą odpowiednie zabezpieczenie dla zawartości.

Pojemność obwoluty

Jeśli chodzi o pojemność obwoluty, to na rynku można znaleźć modele mieszczące zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt, a nawet kilkuset kartek. Należy wybierać modele, które odpowiadają naszym potrzebom i preferencjom. Jeśli naszym celem jest umieszczenie w jednej obwolucie jak największej ilości dokumentów, to dobrym pomysłem jest wybranie modelu wyjątkowo pojemnego. Jeśli natomiast chcemy użyć obwolut jako przedziały w segregatorze to lepiej zdecydować się na kilka modeli o mniejszej pojemności. Warto pamiętać bowiem, iż większa pojemność obwoluty to jednocześnie szerszy bok obwoluty i więcej zajętego i niespożytkowanego miejsca w segregatorze.

Obwoluty – tutaj kupisz online.