Rapidograf – zalety

Kategorie akcesoria
rapidograf, rapidografy

Rapidograf to specjalistyczny artykuł piśmienniczy, który stosuje się w kaligrafii oraz w rysunku technicznym. Stosowanie go wymaga on piszącego dużej precyzji oraz dobrego panowania nad kreską, dlatego też w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technikami kreślarskimi dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na zakupienie na początek cienkopisu z cienką końcówką.

Jakie zalety mają rapidografy?

Opisywane przyrządy piśmiennicze to specjalistyczne artykuły piśmiennicze, które dają możliwość samodzielnego wyboru rodzaju oraz koloru tuszu, a także nie ograniczają w kwestii wymiany tuszu. Dzięki temu przyrząd ten jest niezwykle praktyczny oraz ekonomiczny. Przy pomocy takiego rapidografu można z powodzeniem tworzyć wyjątkowe ornamenty, unikalne wzory geometryczne oraz piękne koronki. Dzięki niemu można wykonywać perfekcyjnie cienkie linie, a także dopracowywać drobne szczegóły.

Kto może korzystać z rapidografu?

Opisywany przyrząd sprawdzi się w przypadku:

  • artystów,
  • rysowników,
  • stylistów,
  • projektantów wnętrz,
  • w pracy biurowej.

Przyrząd może być stosowany do wykreślania rysunków oraz opisywania ich na papierze lub też kalce technicznej. Z tego też powodów świetnie sprawdza się w przypadku projektantów, których zadaniem jest tworzenie rysunków technicznych charakteryzujących się dużą precyzją i dokładnością.

Jak przygotować rapidograf do pracy?

Wymaga to napełnienia zbiorniczka odpowiednim tuszem kreślarskim lub też włożenia do rapidografu naboju z tuszem, który podczas rysowania i pisania będzie spływał cienką rurką po powierzchni stalowej igiełki. Dzięki temu rapidograf pozostawia ślad na papierze. Należy pamiętać, iż przed przerwą w kreśleniu koniecznym jest usunięcie reszty tuszu z pisaka, aby nie doszło do jego zaschnięcia. Aby tego dokonać wystarczy umyć rapidograf.