Jak wybrać dobry i tani papier ksero?

Kategorie akcesoria
tani papier ksero

Papier ksero to przedmiot, którego nie może zabraknąć zarówno w domu, jak i w biurze. Zwłaszcza w pracy każdego dnia tworzona jest dokumentacja, która wymaga korzystania z solidnego papieru. Jak wybrać dobry papier ksero? O czym warto pamiętać?

Tani papier ksero

Okazuje się, że tani papier ksero może bazować na bardzo dobrej jakości. To artykuł papierniczy, który nie kosztuje wiele i jest z pewnością niezbędny w biurze. Drukowanie oraz kserowanie dokumentów wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju papieru. Warto zwrócić uwagę na wielkość ryzy – tradycyjny papier zawiera od 200 do 500 sztuk. Zastanówmy się, do jakiego celu będziemy potrzebować papieru i gdzie będzie użytkowany. Podczas doboru istotna jest cena, gramatura papieru, kolor, grubość i jasność. 

Format i waga papieru ksero

tani papier ksero

Bardzo ważnymi aspektami w tym przypadku są format i waga papieru ksero. Tradycyjny format to A4, który dopasujemy do drukarek domowych i biurowych. Na rynku dostępne są też inne rozmiary, takie jak A6, A5, czy A3. Nie bez znaczenia jest także gramatura papieru, która wpływa na jego grubość. Od tego zależy bowiem wytrzymałość papieru ksero, a informacje o gramaturze znajdziemy na każdej ryzie. Drukowanie ważnych dokumentacji wymaga stosowania gramatury 90g/m2, natomiast w domowych warunkach sprawdzi się 80g/m2. Na jakość drukowanego materiału wpływa z pewnością gładkość papieru.  Idealne odwzorowanie uzyskamy wtedy, gdy wybierzemy gładki papier o bardzo dobrej jakości.