Spinacze biurowe, czyli kilka słów na temat ich historii

Kategorie Urządzenia biurowe
spinacze biurowe

Utrzymywanie porządku w miejscu nauki i pracy jest niezbędne dla zachowania komfortu psychicznego. Stos luźnych kartek może wprowadzić niepotrzebny chaos, który z pewnością utrudni znalezienie materiałów potrzebnych w danym momencie. Dzięki spinaczom biurowym posegregowanie wszystkich dokumentów będzie trwałe i skuteczne.

Spinacze biurowe a ich początki

Historia spinaczy biurowych – z czego nie każdy zdaje sobie sprawę – jest datowana na drugą połowę XIX wieku, ponieważ wtedy pojawiły się pierwsze związane ze spinaczami biurowymi patenty.

Najbardziej popularnym rodzajem spinaczy biurowych są spinacze typu Gem, jednak one nigdy nie zostały opatentowane. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spinacze do kartek były produkowane już w 1890 roku przez The Gem Manufacturing Company, chociaż maszyna używana do ich zginania została opatentowana w 1899 roku przez Williama Middlebrooka.

Jakie istnieją rodzaje spinaczy do kartek?

Spinacze do kartek mogą być rozróżniane według kilku kryteriów, jednak do najczęściej stosowanych należy zaliczyć:

• Rodzaj materiału, z którego spinacze biurowe zostały wyprodukowane,
• Wielkość,
• Kolor.

Występujące w formie odpowiednio wygiętego drutu spinacze biurowe są niezwykle przydatne i trwałe.

Warto nadmienić, że spinacze do kartek mogą być także plastikowe, ale w trakcie ich używania należy się liczyć z tym, że mogą one być bardziej łamliwe. Oznacza to po prostu, że plastikowe spinacze biurowe również będą przydatne, jednak nie należy przesadzać z liczbą spinanych kartek.