Dane osobowe – łakomy kąsek dla złodziei

Kategorie akcesoria

Obecnie wiele osób korzysta podczas płatności z kart zbliżeniowych. Takie rozwiązanie znacząco skraca czas płacenia, a do tego jest znacznie wygodniejsze, bo nie trzeba szukać gotówki i wyliczać odpowiedniej kwoty. Maszyny robią to wszystko dla nas. Jednak na takiej karcie są przechowywane różne nasze dane, do których złodzieje chcieliby mieć dostęp. Jak się zatem przed nimi uchronić?

Etui w walce z kradzieżą


Wśród najnowszych rozwiązań warto wymienić etui RFID stop, które posiada najnowszą technologię, jaka sprawdza się w blokowaniu nieautoryzowanego dostępu do danych zapisanych w chipie RFID na karcie. Dzięki temu złodziei nie będzie mógł z nich skorzystać bez naszej wiedzy.

Etui, ale czy na pewno działające?


Przed korzystaniem na co dzień z tego etui RFID warto na początek sprawdzić, czy na pewno się sprawdzi, gdy chodzi o ochronę danych. Wystarczy krótki test podczas najbliższych zakupów. Powiadamiamy ekspedienta o płatności karta, a potem przykładamy ją razem z etui. Jeśli okaże się, że terminal nie odczyta karty, to etui sprawdza się i działa tak jak powinno. Co oznacza, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do zapisanych na niej danych.

Jak działa RFID STOP?


Takie etui jest wykonane ze specjalnego materiału, a do tego zostaje w niego wszyta specjalne folia lub siatka aluminiowa, które blokuje fale radiowe, czyli uniemożliwia komunikację z chipem RFID. To oznacza, że nikt nie ma dostępu do danych, które są w nim przechowywane. Jest to proste rozwiązanie, które sprawia, że człowiek nie musi obawiać się o swoje dane poufne.