Jak przygotować obrazy do druku?

Kategorie Wydruki i zdjęcia
drukowanie zdjęć kraków

Większość z nas chętnie dekoruje swoje domy lub mieszkania obrazami. Różna jest ich tematyka, jakość, sposób wykonania. Nowoczesne technologie dają nam możliwość posiadania obrazów, których autorem będziemy my sami, nawet jeśli w ogóle nie mamy predyspozycji artystycznych. Wystarczy ciekawe zdjęcie, z którego zostanie wykonany wydruk na płótnie.

Obrazy do druku – co można wydrukować?

drukowanie zdjęć kraków

Inspiracją do drukowanego na płótnie obrazu mogą być pamiątkowe zdjęcia z wakacji, podróży, wesela, spaceru. Do uzyskania wysokiej jakości obrazu drukowanego nie jest potrzebny sprzęt fotograficzny wysokiej klasy – wystarczy aparat w telefonie, aby zrobić fotografię o dobrej rozdzielczości.
Obrazy zlecane do druku można także zaczerpnąć ze stron internetowych. Jest wiele takich serwisów, gdzie można pobrać zdjęcia nieodpłatnie.
Bardzo często klienci korzystają także z katalogów z propozycjami obrazów, którymi dysponuje drukarnia.

Wydruk na płótnie – jak powstaje obraz?

Drukarnia zajmująca się wydrukiem obrazów ma w ofercie różne techniki druku oraz materiały, na które druk jest nanoszony. Obrazy ze zdjęć najczęściej drukuje się na płótnie bawełnianym o gramaturze 360 g/m2 lub lżejszym poliestrowym 250 g/m2. Klienci mogą zamawiać obrazy o dowolnej wielkości. O tym, czy możliwe jest uzyskanie nierozmytego obrazu z danego zdjęcia decydują fachowcy zajmujący się przygotowaniem fotografii do przeniesienia na płótno.
Po wydruku, który dokonywany jest najczęściej przy zastosowaniu nowoczesnych technologii opartych na atramentach lateksowych (ekologiczne bez szkodliwych dla człowieka i środowiska solwentów) płótno naciągane jest na ramę z drewna sosnowego.