Profesjonalne pieczątki firmowe – jak je stworzyć?

Kategorie Urządzenia biurowe

Pieczątki firmowe stanowią wygodną formę umożliwiającą szybkie podpisanie dokumentów bez konieczności ich ręcznego wypełniania. To jedna z najbardziej podstawowych form identyfikacji dla danej działalności.

Jak wybrać wzór pieczątki?

Oprócz szeroko rozumianej funkcji identyfikacyjnej, stemple firmowe pozwalają również na szybką i łatwą reklamę. W razie braku wizytówki firmowej, można na przykład odbić na kartce pieczątkę – i uzyskaną w ten sposób „ulotkę reklamową” wręczyć klientowi.

Istotnym jest, aby odpowiednio dopasować jej wzór do rodzaju prowadzonej działalności. Wiele firm zajmujących się produkcją takich stempli firmowych daje możliwość wyboru na przykład drobnego rysunku: dla warsztatu samochodowego będzie to pojazd lub klucz francuski, a dla fryzjera – nożyce. Taki drobny element pozwoli zapaść w pamięć i zwrócić uwagę klienta.

Dodatkowe cechy – na co zwrócić uwagę?

Warto wziąć pod uwagę również to, aby pieczątka nie była zbyt ciężka i poręczna. Szczególnie jeśli do podstemplowania jest wiele dokumentów, nieergonomiczny kształt może po jakimś czasie powodować dyskomfort w trakcie jej użytkowania.

Nie można również zapominać o dobrej jakości i doborze czcionki, która pozwoli na szybkie odczytanie zawartych danych. Choć ozdobne literki prezentują się świetnie, lepiej użyć ich tylko w stosunku do nazwy, dane takie jak adres czy REGON firmy podając klasyczną, bardzo czytelną czcionką.

Już na etapie projektu dobrze jest również przemyśleć, jak dopasować rozmiar stempla do ilości zawartych na nim informacji. Zbyt ściśnięte litery będą nieczytelne, a odsunięte od siebie – niepotrzebnie powiększą pieczątkę i będą prezentować się nieestetycznie. W tym zakresie dobrze jest wybrać rozwiązanie pośrednie. Jeśli to możliwe, warto wypróbować kilka wzorcowych pieczątek w firmie zajmującej się ich produkcją – www.drtusz.pl/pieczatki-c-227.html.