Spinacze biurowe – pomocne w porządkowaniu dokumentów

Kategorie akcesoria
spinacze biurowe

Spinacz biurowy to mały, metalowy drucik, który ze względu na swój specjalny kształt ułatwia spinanie ze sobą dokumentów. Spinacze to niezastąpione akcesoria biurowe, z którymi utrzymanie porządku w aktach będzie jeszcze łatwiejsze!

Spinacz spinaczowi nierówny

Chociaż mogłoby się wydawać, że wszystkie spinacze biurowe są takie same i posiadają identyczne właściwości, to jednak w sklepach można zobaczyć różne warianty tych akcesoriów. Co kupić?

Rodzaje spinaczy biurowych:

  • spinacze okrągłe – posiadają zaokrąglone końcówki, to najbardziej uniwersalne spinacze biurowe
  • spinacze trójkątne – mają kształt trójkąta, co ułatwia zbieranie i spinanie dokumentów
  • spinacze krzyżowe – zapewniają mocniejsze spięcie dokumentów, sprawdzają się przy większej liczbie kartek

Spinacze biurowe mogą także posiadać różne wymiary – od 26 mm do nawet 70 mm. Im większy spinacz, tym lepiej poradzi sobie z grubszym plikiem dokumentów.

Różne kolory do wyboru

Najczęściej spinacze biurowe – tu zamówisz – produkowane są z ocynkowanego metalu w srebrzystym kolorze. W sprzedaży dostępne są także spinacze miedziane o kolorze złotawym.

Dodatkowo, można kupić spinacze lakierowane na różne kolory, które ułatwiają segregację dokumentacji. Określone typy dokumentów można oznaczać innymi kolorami.

Wobec tego do pracy z dokumentami warto zaopatrzyć się w spinacze. Razem z nimi można spinać ze sobą różne akta i łatwo je poszeregować i uporządkować!