Jaka powinna być kasetka na pieniądze?

Kategorie Urządzenia biurowe
kasetka na pieniądze

Kasetki na pieniądze przydają się w większości mniejszych firm, choć można je znaleźć też w tych dużych. Mają wiele zalet, które sprawiają, że powinny być używane nawet w domach po to, by chronić oszczędności. Jaka powinna być dobra kasetka na pieniądze?

Wytrzymała
Kasetki na pieniądze powinny być produkowane wyłącznie z metalu. To nie może być coś, co łatwo jest przeciąć lub zniszczyć. Upadek z wysokości nie powinien stanowić zagrożenia dla kasetki i jej wnętrza. Może się ona wgnieść, ale nie połamać. Kasetka nie powinna też rozpaść się na skutek uderzenia w nią nogą.

Z mocnym zamkiem
Bardzo ważne jest też zabezpieczenie kasetki na pieniądze. Koniecznie musi być zamknięta na klucz lub mieć miejsce na dopasowaną kłódkę. Zamknięcie powinno być wytrzymałe i pewne. Nie może być słabym punktem konstrukcji, przez który najłatwiej jest dostać się do jej środka.

Z uchwytem
Warto też zwrócić uwagę na to, czy kasetka ma uchwyt. Umożliwia on przenoszenie jej z miejsca na miejsce. Jest wygodny i estetyczny. Co ważne, ze względów bezpieczeństwa, kasetka na pieniądze powinna być zabezpieczona przed jej wyrwaniem i wyniesieniem. Dlatego też powinno się ją przymocowywać do mebli. Do tego celu można wykorzystać właśnie uchwyt. W spartańskich warunkach można za niego przywiązać kasetkę, przymocować ją łańcuchem lub też powiesić pod szufladą lub półką, tak by nie była widoczna dla osób postronnych.