Jak prawidłowo wygląda drukowanie zdjęć?

Kategorie Wydruki i zdjęcia
Wydruk na papierze fotograficznym

Żadne fabryczne parametry drukarki nie dadzą odpowiedniej gwarancji i możliwości wydrukowania super zdjęcia. Przed wydrukowaniem zdjęć dobrze jest każde z nich odpowiednio zbadać i sprawdzić co mu dolega. Zdjęcie może być za ciemne, za jasne, oczy sfotografowanych osób mogą być czerwone, kolory mogą być blade. Wszystko to można poprawić stosując odpowiednie programy, które pomagają stworzyć jak najlepszy materiał do wydrukowania.

Odpowiedni papier

Wydrukować zdjęcie można na każdym rodzaju papieru. Zwykły papier też przyjmie dany wydruk, pytanie tylko jak to będzie wyglądało. Dlatego najpewniej i najlepiej jest drukować zdjęcia na papierze fotograficznym. jest to specjalny papier do drukowania zdjęć. Papier fotograficzny jest błyszczący lub matowy, ale utrzymuje druk bardzo długo a kolory danego zdjęcia są jaskrawe przez bardzo długi czas.

Odpowiedni druk

Jeśli chodzi o wydruk zdjęć wielkoformatowych to najlepszym do nich drukiem będzie druk UV. Tego rodzaju zdjęcia nie wyblakną, będą mieć przez długi czas jaskrawe i wyraźne kolory. W przypadku drukowania zdjęć w domu, najlepiej z tym poradzą sobie drukarki atramentowe.
Wtedy będzie nam potrzebny atrament pigmentowy lub atrament barwnikowy. Drukowanie zdjęć w domu ma swoje zalety i kilka wad.
W przypadku gdy dobierzemy odpowiedni atrament, zrobimy prawidłowe ustawienia w drukarce, możemy wydrukować serię dobrych zdjęć. Natomiast pamiętać też należy, że drukarki mają określoną możliwość co do wydrukowania nam zdjęć w danej wielkości.