Jak działa czytnik kart magnetycznych?

Kategorie Urządzenia dla firm

Czytniki kart magnetycznych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia jak one działają. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

W tradycyjnych kartach magnetycznych podstawowym nośnikiem danych jest oczywiście specjalny pasek magnetyczny. Odczyt danych odbywa się poprzez przeciągnięcie karty przez odpowiedni czytnik kart magnetycznych (np. https://www.unicard.pl/czytniki-do-kart-rfid ). Czytnik ten zaprojektowany został w taki sposób, aby reagować na zmianę pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są karty magnetyczne o rozmiarach 86×54 mm. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko karty plastikowe, ale również karty papierowe i karty wykonane w całości z różnorodnych tworzyw sztucznych.

Gdzie wykorzystuje się karty?

Karty magnetyczne wykorzystywane są głównie jako karty płatnicze albo identyfikacyjne. To właśnie dzięki nim łatwiej jest kontrolować dostęp do wybranych miejsc. Nowoczesne karty posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci mikrodruku albo hologramów. Pamiętać należy jedynie o tym, że starszy czytnik kart magnetycznych nie zawsze będzie w stanie odczytać nowe zabezpieczenia. W dzisiejszych czasach karty magnetyczne są powoli wypierane przez karty chipowe, które są o wiele bezpieczniejsze. Godne polecenia są nowoczesne karty magnetyczne HiCo, które mogą pochwalić się wysoką odpornością na rozmagnesowanie.