Rfid secure – jak ochronić się przed wyciekiem danych?

Kategorie Uncategorized

Wiele osób wciąż nie wie czym jest technologia Rfid, chociaż styka się z nią każdego dnia. Dzięki niej można bardzo szybko przesyłać dane za pomocą różnych kart, które mają wbudowany specjalny chip. Najczęściej korzysta się z takiej technologii przy płatnościach zbliżeniowych, jednak jest ona również obecna w firmach, gdzie za pomocą specjalnych identyfikatorów można wejść do budynku, jak również do pomieszczeń, które są przeznaczone tylko dla określonego personelu. Niestety Rfid ma też swoje minusy – odkąd na rynku pojawiły się czytniki do skanowania kart Rfid, coraz trudniej zapewnić ochronę danym zapisanym na kartach.

Rfid secure – nowoczesny sposób na blokadę przesyłanych danych

W biurze, czy w firmie często stykamy się z koniecznością podawania danych, w celu ich identyfikacji, byśmy mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę. Musimy jednak mieć świadomość, że osoby albo z naszego otoczenia, albo z zewnątrz, mogą wejść w posiadanie naszych danych. Na szczęście istnieją nowoczesne sposoby na to, by zablokować przesyłanie danych. Jest bowiem dostępne rozwiązanie w postaci Rfid secure, dzięki któremu udaje się skutecznie zablokować fale radiowe Rfid o różnej częstotliwości.

Rfid secure – skuteczna ochrona przed czytnikiem

Ze względu na to, że czytnik kart Rfid jest niezwykle groźny, gdyż może sczytywać dane w miejscu publicznym, a my nie będziemy tego w ogóle świadomi, warto się odpowiednio zabezpieczyć na taką ewentualność. Skuteczną ochroną przed czytnikiem są specjalne portfele i etui, w których możemy przechowywać:

– karty płatnicze,
– paszporty,
– karty identyfikacyjne.