Jakie cienkopisy warto wybrać?

Kategorie Urządzenia biurowe

Cienkopisy to bardzo uniwersalne przybory szkolne, dlatego też warto dowiedzieć się na które modele postawić. W dzisiejszych czasach uczniowie korzystają przede wszystkim z popularnych markerów alkoholowych, które niestety mogą rozpuszczać i rozmywać tusz. Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z wodoodpornych cienkopisów.

Jaki kolor wybrać?

Osoby, które chcą się nauczyć rysowania cienkopisami na samym początku powinny postawić na dwa podstawowe kolory, dzięki którym będzie można wykonać naprawdę niesamowite rysunki. Dzięki dwóm podstawowym kolorom będzie można bardzo szybko oswoić się z prawidłową techniką i upewnić się, czy wybrane cienkopisy w 100% spełniają nasze oczekiwania. Na samym początku swojej przygody z rysowaniem, warto wybrać kilka cienkopisów od różnych producentów i porównać ich możliwości. Większość osób oprócz czarnego koloru stawia również na szary, który nadaje się doskonale do tworzenia unikalnych rysunków.

Promarkery – czy warto?

W ostatnim czasie jest duży boom na promarkery, czyli cienkopisy dla profesjonalistów. To właśnie dzięki nim można nauczyć się łączenia poszczególnych kolorów i prawidłowego cieniowania. Każdy kto chce szybko opanować teorię kolorów, powinien postawić na cienkopisy od renomowanych producentów, dzięki którym rysowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Unikać należy produktów chińskich, których niestety pełno jest na aukcjach internetowych.