Systemy parkingowe – zarządzanie ruchem w mieście

Kategorie Urządzenia dla firm

Zarządzanie ruchem w mieście to nie lada wzywanie. Samochodów z roku na rok przybywa, miasta są zatłoczone, brakuje parkingów. Zwłaszcza w godzinach szczytu pojawiają się korki. Jak zyskać kontrolę nad przepływem pojazdów? Nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem są systemy parkingowe Unicard.

Czym jest system parkingowy i jak działa?

Sterowanie ruchem to problem, który dotyczy zarówno prywatnych posesji, jak i publicznych parkingów, skwerów czy placów. Jak kontrolować ilość samochodów, które wjeżdżają na posesję i z niej wyjeżdżają? Profesjonalne wsparcie zapewni system nowoczesnych urządzeń do kontrolowania ruchu w mieście. W jej skład wchodzą między innymi szlabany, terminale wjazdowe i wyjazdowe, monitoring wizyjny, a w razie potrzeby także samoobsługowe kasy pozwalające na wykup miejsca postojowego. Tego rodzaju system sprawdzi się na osiedlu, w zatłoczonym centrum albo na parkingu.

Korzyści oferowane przez system kontroli ruchu

Dlaczego warto inwestować w systemy parkingowe? To rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala ograniczyć ruch w strategicznych punktach miasta, gwarantuje bezpieczne, monitorowane miejsce postojowe, a także zapobiega powstawaniu korków oraz parkowaniu samochodów w miejscach niewyznaczonych. Dzięki systemowi ograniczeń właściciel terenu ma kontrolę nad ilością pojazdów i ich rozstawieniem na parkingu, co zapewnia większy komfort oraz bezpieczeństwo ruchu.