Dostępny na rynku w atrakcyjnej cenie Evolis Zenius Classic ( https://www.unicard.pl/zenius ) to drukarka plastikowych kart dostępu, która jest dobrym pomysłem, jeśli firma potrzebuje mieć urządzenie idealne przy małych nakładach pracy.

Przeznaczenie
Drukarka służy do nadruków na kartach lojalnościowych lub karatach dostępu, ale można jej używać również do personalizacji kart zbliżeniowych czy magnetycznych. Oprócz tego nadają się do drukowania legitymacji plastikowych, a wersje z kodem kreskowym świetnie przydadzą się w sklepach do identyfikacji sprzedawanych przedmiotów.

Podstawowe funkcje
Drukarka może zadrukować całą powierzchnie z jednej strony karty monochromatycznie lub kolorowo. Funkcja „edge to edge” zapewnia idealne pokrycie całej powierzchni bez nienadrukowanych pasków bieli przy krawędziach karty. Plastik zadrukowywany jest dzięki specjalnym taśmom, które nakładają barwy na powierzchnię plastiku.

Funkcje dodatkowe
Urządzenie może być rozbudowane o kodery kart magnetycznych lub chipowych, albo też elektroniczne kodery kart zbliżeniowych. Odpowiednie oprogramowanie, dodane do urządzenia przy zakupie zapewni bezawaryjną, satysfakcjonującą pracę urządzenia.

Konserwacja
Do każdej drukarki kart plastikowych kupujący powinien zaopatrzyć się w zestaw narzędzi przeznaczonych do czyszczenia. Regularne czyszczenie według instrukcji sprawi, że urządzenie długo będzie działać bez zarzutu i potrzeby wysyłki do serwisu.