Rodzaje systemów kontroli dostępu

Kategorie Urządzenia biurowe

Systemy kontroli dostępu można podzielić ze względu na używaną technologię oraz ze względu na rodzaj identyfikacji, jaka została zastosowana.

Systemy autonomiczne
Jeżeli kontrola dostępu ma się ograniczać jedynie do zabezpieczenia wejścia do biura, czy też do budynku to wystarczy prosty w instalacji i obsłudze autonomiczny system kontroli dostępu, który składa się z czytnika kart i z kart dostępu. Dodatkowym elementem systemu może być program zapisujący aktywność używanych kart, który jest oczywiście połączony z zainstalowanym przy drzwiach czytnikiem.

Systemy rozproszone
Jeżeli kontrola ma obejmować więcej niż jedno wejście można zdecydować się na system rozproszony, który dzięki radiowemu połączeniu może kontrolować nawet 32 punkty wejść. Zasięg nawet do stu metrów pozwala na nadzorowanie sporego obszaru mieszkalnego lub biura.

Systemy scentralizowane
Jeśli kontrola dostępu ma obejmować duże obszary mieszkalne, usługowe lub przemysłowe warto zainwestować w scentralizowany system, który będzie dawał pełny obraz wykorzystania kart dostępu od częstotliwości wejść po tożsamość osób z nich korzystających.

Taki system można połączyć z opcjami dodatkowymi, jakimi są alarmy bądź automatyzm na przykład bram wjazdowych na teren objęty określonym systemem kontroli.

Firmy oferujące sprzedaż systemów kontroli dostępu zwykle oferują indywidualne podejście do każdego klienta, co jest niezbędne w prawidłowym rozmieszczeniu wszystkich zabezpieczeń.