Dlaczego warto korzystać z kart zbliżeniowych?

Kategorie Urządzenia biurowe

Płatności elektroniczne to jedna z tych dziedzin, w których poszukujemy nieustannie łatwych, szybkich i bezpiecznych rozwiązań. Chodzi o to, aby maksymalnie uprościć swoje życie. Płatności zbliżeniowe z pewnością zrewolucjonizowały rynek e-płatności i bardzo szybko podbiły serca właścicieli kart płatniczych. Płacenie za zakupy jeszcze nigdy nie było tak proste.

Na czym polegają płatności zbliżeniowe?


Karta zbliżeniowa działa w oparciu o bardzo proste zasady. Jej twórcy wykorzystali zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Wystarczy przyłożyć kartę na odległość mniejszą, niż 5 centymetrów do specjalnego czytnika, aby cewka czytnika uruchomiła w cewce karty identyfikację częstotliwości radiowej opartej o standard NFC (near-field communication). Czytnik RFID przekazuje do terminala wszelkie niezbędne do realizacji transakcji dane takie, jak numer karty, datę jej ważności oraz kod autoryzacyjny.

Zalety płatności zbliżeniowych


Karty zbliżeniowe mają wiele zalet. Przede wszystkim znacznie upraszczają i przyspieszają proces płatności. Dokonując zakupów za kwotę poniżej 50 złotych nie musimy nawet podawać PINU. Po prostu przykładamy kartę do terminala i to wszystko! Nie musimy się nigdzie logować czy podawać swoich danych. Płatność trwa kilka sekund. Karty zbliżeniowe wyposaża się obecnie w coraz więcej funkcjonalnych rozwiązań. Doskonałym przykładem są elektroniczne legitymacje studenckie, które mogą pełnić również funkcję karty płatniczej.