Papier specjalistyczny – co warto wiedzieć na jego temat?

Kategorie Uncategorized

Papier specjalistyczny to nośnik drukarski, wykorzystywany do najbardziej zaawansowanych prac. Nie sprawdza się on w roli klasycznego papieru do druku a także papieru fotograficznego. Co warto wiedzieć na jego temat?

Prestiż i jakość

Papier specjalistyczny wykorzystywany jest do drukowania różnych prestiżowych dokumentów o bardzo dużej wartości. Za jego pomocą można sporządzić pięknie wyglądające zaproszenia na ślub, dyplomy a także plakaty. Nie jest to jednak produkt zaliczany do rozwiązań uniwersalnych. Świadczy o tym nie tylko jego przepiękny wygląd, ale też cena, którą trzeba zapłacić za jedną ryzę papieru o tych właściwościach.

Specjalne właściwości

Oczywiście rola papierów specjalistycznych nie ogranicza się wyłącznie do roli nośnika dla dyplomów, bądź plakatów. Bardzo często wykorzystuje się go do produkcji różnych upominków, wśród których najciekawszym są np. magnesy na lodówkę (dzięki zastosowaniu papieru magnetycznego). Inną, bardzo interesującą formą takiego nośnika, jest papier termosublimacyjny. Dzięki niemu, można przenieść dowolną grafikę bezpośrednio na konkretny przedmiot.

Ile trzeba zapłacić?

Niestety, jedna ryza papieru specjalistycznego kosztuje bardzo dużo, przez co jego zastosowanie ogranicza się wyłącznie do konkretnych form przekazu. Przykładowo, za 50 kartek nośnika magnetycznego, trzeba zapłacić prawie 400 złotych, co stawia go wśród najdroższych form papieru.

Podsumowując, papier specjalistyczny jest na obecną chwilę najbardziej prestiżowym i kosztownym nośnikiem wykorzystywanym w procesie drukowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *