Dokumenty w kolorze

Kategorie Urządzenia biurowe

Duża ilość papierowych dokumentów potrzebna w biurach i różnych instytucjach zmusza urzędników do stosowania odpowiednich metod sortowania i przechowywania ich. Bardzo często korzysta się z plastikowych osłon, przeważnie przezroczystych. Oprócz zwykłych, w sprzedaży można znaleźć także mniej przejrzyste bądź kolorowe zestawy koszulek.

Kolorowe koszulki? Do czego je używać?

Oczywiście w poważnych firmach i instytucjach nie korzysta się z innych koszulek niż bezbarwne. Można jednak używać kolorowych do oddzielania sekcji alfabetycznych czy numerycznych – będą z daleka widoczne, więc nawet w obrębie jednego segregatora okażą się wystarczającym wyróżnikiem. W kolorowe koszulki na dokumenty włożyć można listę zawierającą informację na temat dalszej części teczki albo wyraźną stronę tytułową.

Na specjalne okazje

Niektóre kolory koszulek na dokumenty nie są zbyt wyraziste i nie wpływają znacząco na barwy włożonego do wewnątrz dokumentu. Dzięki temu koszulkę taką, zwłaszcza jeśli jest estetyczna i błyszcząca, można zastosować jako tymczasowe opakowanie na ważne pismo wręczane bądź przekazywane drugiej osobie. Przykładem takiego pisma może być dyplom, informacja o nagrodzie, ewentualnie świadectwo lub list z gratulacjami. W większości firm stosuje się do tego bardziej klasyczne osłony papierowe, ale przy niektórych profilach firm kolorowa koszulka może sprawdzić się całkiem nieźle. Tak samo w sytuacji dawania ważnych dokumentów na wynos – znacznie lepiej zabezpieczyć je taką efektowną koszulką, niż w ogóle zrezygnować z zabezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *