Czy wydajność tonera jest taka jak podają producenci?

Kategorie Urządzenia biurowe

Wiele osób zastanawia się nad kwestią wydajności tonerów w drukarkach laserowych. Producenci podają informacje ile stron można wydrukować przy użyciu jednego tonera. Takie średnie zużycie zarejestrowane jest na chipie, który po osiągnięciu określonej liczby stron wskazuje nam na konieczność wymiany tonera. Czy jednak na pewno jest to moment na zakup nowego?

HP laserjet p1102 toner – po czym poznać, że proszek w tonerze się kończy?

Oczywiście to, że toner nadaje się do wymiany możemy, podobnie jak w przypadku drukarek atramentowych zauważyć po jakości wydruku. Jeśli zaczyna blednąć, a w wydruku są wyraźne przerwy, to znak, że toner rzeczywiście jest wyeksploatowany. natomiast jeśli po wydruku kolejnych stron nie widać oznak zużywania proszku, warto dalej z niego korzystać. Wtedy trzeba ignorować komunikaty o konieczności wymiany. Warto jednak w zanadrzu mieć nowy toner, zwłaszcza, jeśli drukujemy jakieś ważne dokumenty, co zwiększy komfort pracy i nie zmusi do przerwania jej w celu udania się na zakupy po nowy toner. Wydajność tonera zależna jest np. od tego jak dużo używa się w tekstach pogrubionej czcionki, gdyż średnie zużycie określone jest na podstawie standardowego druku. W takiej sytuacji np. hp laserjet p1102 toner – https://www.drtusz.pl/tonery-do-hp-laserjet-pro-p1102-zamienniki-oryginalne-c-20211003642.html może być mniej wydajny niż podaje to producent. Podobnie jeśli drukujemy strony nie w pełni wypełnione czcionką, to możemy zaoszczędzić nieco proszku i drukować dłużej na tym samym tonerze.

Czy wymiana tonera w drukarce laserowej jest trudna?

Do wymiany hp laserjet p1102 toner nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, gdyż jest to bardzo łatwe. Wystarczy chwycić stary toner za uchwyt i pociągnąć go do góry, a następnie przed włożeniem nowego wstrząsnąć nim by proszek w tonerze mógł się równomiernie rozłożyć. Potem wystarczy już tylko ściągnąć taśmy zabezpieczające i wsunąć toner, w miejsce starego, aż do oporu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *